Home جمعه 25 آبان 1397
logo sasan hospital
Left Menu
   اطلاعات آموزشی  پزشک خود را بیابید  پرسش و پاسخ  انتقادات
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
تالار گفتگو
اخبار و رویدادها
07

درهرموسسه و سازماني ، همواره می توان برای انجام امور به راه حلهایی بهتر و موثرتر از آنچه در حال حاضر معمول است ،دست یافت . نقطه آغاز این دستیابی ، تفکر صحیح و منطقی درباره اهداف و نقاط قوت و ضعف سازمان و فرصت ها و تهدیدهاست که همواره  بتوان سازمان را از شرایط موجود به شرایط مطلوب ارتقاء داد و تمام  فعالیت های سازمان رادر چرخه ای دائمی در جهت بهبود درحال چرخش حفظ نمود بطوریکه از امکانات و شرایط موجود برای انجام کارها و تولید محصولات با کیفیت تر بهره مند شد . شرط لازم برای ایجاد تحرکی که به استقرار  راه حلهای  بهتر و موثر تر منجر شود آن است که اندیشه های افراد دست اندرکار مورد توجه  قرار گیرد و بطور نظام یافته ارزیابی شده و آنچه عملی است به مورد اجرا گذاشته شود .

برای دست یافتن به چنین اهدافی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ساسان تصمیم به ایجاد بستر مناسب جهت  اجرای نظام پیشنهادها که در جهان امروز بعنوان یکی از روشهای بهبود مستمر شناخته شده ،در جمیع ابعاد گرفته است .نظامی که تحت عنوان "نظام پیشنهادها " معرفی می شود ،مشارکت فکری کارکنان  یک سازمان با مدیریت و زیر بنای مدیریت مشارکتی است و به لطف الهی در یک روند تکاملی از نظام پیشنهادهای فردی آغاز و در مرحله دوم به پیشنهادهای گروهی و درمرحله نهایی به گروههای حل مسئله توسعه خواهد یافت .

زهرا طلايي دبيرنظام مشاركت بيمارستان فوق تخصي ساسان در گفت و گويي ضمن اشاره به چگونگي راه اندازي اين نظام در بيمارستان تاكيد كرد : براساس استانداردهاي ملي اعتبار بخشي ، نظام پيشنهادات بيمارستان ساسان با درايت دكتر توكلي رييس بيمارستان و همراهي دكتر مرتضوي مسوول فني بيمارستان راه اندازي شد. در اين نظام تمام همكاران مي توانند در ارايه پيشنهاد شركت كنند و نقطه نظرات خود را از طريق اتوماسيون اداري و يا فرم هايي كه در صندوق هايي تعبيه شده در بيمارستان وجود دارد به اطلاع مسوولان برسانند. بر اين اساس اين فرم ها  بصورت منظم جمع آوري مي شود و مورد بررسي قرار مي گيرد. اميدوارم كه در آينده نزديك اين اطلاع رساني از طريق سايت بيمارستان نيز انجام شود تا شاهد مشاركت حداكثري همكاران در اين حوزه باشيم.

طلايي ادامه داد :  اين فرم ها به شكلي است كه تنها با يك كد قابل شناسايي است و موقع بررسي پيشنهادات افراد تنها براساس اين كدها شناسايي مي شوند و درواقع دبير نظام پيشنهادات در جلسات كارشناسي پيشنهادات را با كد اعلام مي كند و مشخص نيست چه كسي آن را ارايه كرده است. در اين مرحله دبيرنظام پيشنهادات ، مترون بيمارستان ، مسوول بهبود كيفيت، كارشناس هماهنگ كننده و مسوول منابع انساني فرم هاي دريافتي را بررسي كرده و بعد از دسته بندي و مشخص شدن اينكه تا چه اندازه قابليت اجرايي دارند به بخش ها و قسمت هاي مربوطه ارجاع مي دهند تا كارشناسي شوند. بعد از اينكه كار كارشناسي صورت گرفت پيشنهادات  به تيم مديريت اجرايي بيمارستان ارجاع داده مي شود كه جلسات آن ماهي يكبار برگزار مي شود و افراد حاضر در آن را مديران ارشد بيمارستان تشكيل مي دهند. در اين مرحله پيشنهادات كارشناسي شده و جهت اولويت بندي و تصويب ارايه مي شود .

دبيرنظام مشاركت بيمارستان فوق تخصصي ساسان در مورد آيينامه هاي تشويقي اين طرح نيز گفت : براساس آيينامه موجود بسته به ميزان كيفيت پيشنهاد پاداش نقدي از 20 هزارتومان تا 150 هزارتومان پيش بيني شده كه براساس دستورالعملي مشخص به همكاران پرداخت مي شود. ضمن اينكه به هركسي كه پيشنهادي ارايه مي كند يك هديه اوليه و نامه تقدير اهداء مي شود.

وي همچنين درخصوص كيفيت پيشنهادات ارايه شده از سوي همكاران گفت : راهكارهايي كه برخي دوستان ارايه مي كنند بسيار ارزشمند است زيرا آنها مشكلاتي را مي بينند كه شايد خيلي از مديران نديده اند و جاي قدرداني دارد.

طلايي با اشاره به اين نكته كه تا امروز 132 پيشنهاد در قالب نظام پيشنهادات دريافت شده است گفت : تاكنون 50درصد اين پيشنهادات بررسي و 18 درصد آن مصوب شده است. در زمينه مشاركت همكاران نيز تا اين لحظه 33 درصد پيشنهادات از سوي همكاران درماني  48درصد اداري و پشتيباني و 11 درصد از سوي همكاران كلينيك و پاراكيلينك ارايه شده است.

وي درپايان ابراز اميدواري كرد با اطلاع رساني بهتر و شناخت بيشتر همكاران از اين طرح زمينه براي بالندگي هرچه بيشتر بيمارستان فراهم شود و با بهره گيري از خرد جمعي و استفاده از تجارب ارزشمند همكاران در بخش هاي مختلف زمينه ساز موفقيت هاي روز افزون بيمارستان فوق تخصصي ساسان باشيم.

نظرات ارسالی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
  
 

آدرس بیمارستان
ایران - تهران - میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - بعد از چهار راه فلسطین - شماره 43
تلفن های تماس : 88965170 - 021 ( 20 خط)
آدرس ایمیل: info@sasanhospital.com
نظرسنجی
آیا از نسخه جدید سایت بیمارستان راضی هستید ؟


ثبت نظر  مشاهده نتایج
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بیمارستان فوق تخصصی ساسان می باشد.