Home چهارشنبه 23 آبان 1397
logo sasan hospital
Left Menu
   اطلاعات آموزشی  پزشک خود را بیابید  پرسش و پاسخ  انتقادات
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
تالار گفتگو
اخبار و رویدادها
06

حضور حدود بيست سال در مجموعه بيمارستان فوق تخصي ساسان ازاو بانويي سردوگرم چشيده و درعين حال كارآزموده ساخته است. همراهي و همدلي با مجروحان سالهاي سخت دفاع مقدس موجب شده تا در بين خانواده هاي اين عزيزان نيز جايگاه ويژه اي داشته باشد و همه به او با نگاه احترام و محبت بنگرند.

فاطمه غلامي حالا پس از سال ها فعاليت دراين حوزه درجايگاه مترون بيمارستان فوق تخصصي ساسان روبروي من نشسته و از خاطرات سالهاي نه چندان دور اين مجموعه مي گويد. خاطراتي كه گاهي گوشه اشكي را نيز در چشمانش به نمايش مي گذارد. در روزهايي كه مزين به ميلاد باسعادت حضرت زينب(س) و روز پرستار است گپ و گفت ما را با او مي خوانيد.

******************

درابتداي  صحبت هايش از قديمي هاي حوزه پرستاري بيمارستان يادي مي كند، آنهايي كه از سالهاي دور در اين حوزه فعاليت كردند و شايد الان نامي از آنها نباشد اما حضورو اثرشان سالهاي سال در ياد و ذهن خدمت گيرندگان باقي مي ماند. از جوانهاي امروز انتظار دارد حرمت ها را حفظ و از تجارب قديمي ترها استفاده كنند.

غلامي سپس به شرايط فعاليت پرستاران در بيمارستان فوق تخصصي ساسان اشاره مي كند و مي افزايد: شغل پرستاري بسيار سخت و طاقت فرساست و به مرور زمان موجب مشكلات روحي و جسمي فراواني مي شود. اما بايد در اين حوزه عشق و پشتكار داشت و با سختي ها ساخت تا شيريني خدمت به همنوعان را حس كرد. در بيمارستان ساسان نيز حدود 400 نفر از عزيزان در حوزه هاي مربوط به پرستاري فعاليت كرده و به جانبازان عزيز و خانواده هاي ايشان و نيز ساير مراجعان آزاد خدمت مي كنند. پيش از اين در حوزه نيروي انساني مشكلات زيادي داشتيم و مديران قبلي بيمارستان نيز تلاش هاي فراواني براي به حداقل رساندن آن داشتند و اتفاقات خوبي نيز در اين زمينه روي داد اما از زماني كه دكتر توكلي مديريت بيمارستان را تقبل كرده اند شرايط روزبه روز بهتر شده است. از بحث هاي رفاهي و معيشتي و حقوق و مزايا بگيريد تا توجه و احترام و حفظ شأن و جايگاه پرستاران. با اينكه اعتقاد دارم هنوز از استاندارهاي مورد نظر فاصله داريم اما در اين مدت موفق شده ايم شرايط مطلوبي را براي اين همكاران فراهم آوريم كه اين مساله موجب شده علاقمندان بيشتري براي همكاري در بيمارستان ساسان پيشقدم شوند.
غلامي فعاليت در واحد پرستاري را كاري تيمي مي داند و اعتقاد دارد اين حلقه همانند زنجير به هم پيوسته اند و نتيجه كار در گروكار تيمي حاصل مي شود. او مي گويد : خدمت رساني به بيماران نيازمند فعايت گروهي و تيمي است و در بخش پرستاري اين فرايند نمود بيشتري دارد و خوشبختانه در بيمارستان شاهد هستيم كه عزيزان پرستار با دلسوزي و از خود گذشتگي شرايطي را فراهم آورده اند كه در ارايه خدمت به مراجعان كنندگان شاهد كمترين مشكل هستيم.

مترون بيمارستان فوق تخصصي ساسان كار براي جانبازان و ايثارگران عزيز را نوعي عبادت مي داند و مي افزايد : حرفه پرستاري در تمامي مراكز درماني ويژگي خاص خود را دارد اما در اينجا وقتي صحبت ازخدمت كردن به جمعي از بهترين بندگان خدا يعني جانبازان و ايثارگران پيش مي آيد ارزش معنوي بيشتري پيدا مي كند. تك تك همكاران من ازاينكه توفيق خدمت به اين عزيزان را دارند خوشحال اند و اعتقاد دارند بركت مضاعفي در زندگي آنها جاري است. صبوري و تحمل آلام و رنج و درد جانبازاني كه سال هاست اين مصايب را همراه خود دارند تنها از انسان هاي عاشق برمي آيد و پرستاران بيمارستان ساسان در اين زمينه نمونه اند.

غلامي خاطرات تلخ و شيرين فراواني از سالها خدمت رساني به جانبازان و ايثارگران دارد و با يادآوري برخي از آنها بغض گلويش را مي فشارد. از جانبازي كه بعد از سالهاي متمادي هنوز به مناسبت سال نو براي او كارت تبريك مي فرستد تا جانبازي كه بواسطه سالها حضور و دريافت خدمات درماني در اين بيمارستان فرزندش ازدواج كرده است و خانواده او هر زمان كه او را مي بينند مانند يكي از اعضاء خانواده با او رفتار مي كنند. جانبازان عزيزي نيز بوده اند كه بواسطه شدت جراحت ها به ياران همرزمشان پيوسته و شربت شهادت نوشيده اند و خاطرات همراهي و خدمت رساني به آنها همچنان براي او تازگي دارد. او جانبازان و خانواده هايشان را عضوي از خانواده خود مي داند و با خوشي آنها شاد و با غم هاي آنها ناراحت مي شود و اين مساله ميسر نيست مگر اينكه اين ارتباط عاطفي و صميمي بواسطه سالها خدمت بين آنها بوجود آمده باشد.

رييس پرستاري بيمارستان فوق تخصصي ساسان در پايان از همكاران خود بويژه جوانترها انتظار دارد در خدمت رساني به جانبازان و ايثارگران عزيز صبوري بيشتري داشته باشند و از بسياري از مشكلات و دغدغه ها چشم بپوشند. او اعتقاد دارد صبوري در اين مسير درهاي رحمت و لطف خداوند را به روي ايشان باز خواهد كرد و سختي كار را آسان مي كند.

نظرات ارسالی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
  
 

آدرس بیمارستان
ایران - تهران - میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - بعد از چهار راه فلسطین - شماره 43
تلفن های تماس : 88965170 - 021 ( 20 خط)
آدرس ایمیل: info@sasanhospital.com
نظرسنجی
آیا از نسخه جدید سایت بیمارستان راضی هستید ؟


ثبت نظر  مشاهده نتایج
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بیمارستان فوق تخصصی ساسان می باشد.