Home جمعه 25 آبان 1397
logo sasan hospital
Left Menu
   اطلاعات آموزشی  پزشک خود را بیابید  پرسش و پاسخ  انتقادات
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
تالار گفتگو
اخبار و رویدادها
08

همايش روز جهاني مبارزه با سرطان به همت بيمارستان فوق تخصصي ساسان و همكاري مركز بهداشت شمالغرب تهران و اداره سلامت شهرداري منطقه 6 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بيمارستان فوق تخصصي ساسان در اين همايش كه با استقبال زياد مراجعان همراه بود كارشناسان حوزه هاي مختلف از جمله تغذيه، روانشناسي و غربالگري سلامت به مراجعان خدمات تخصصي ارايه كردند.

دکترعلیرضا توکلی مهرجردی رییس بیمارستان فوق تخصصی ساسان در حاشیه این پویش در گفت وگویی ضمن قدردانی از بخش هایی که در برگزاری این برنامه تلاش کردند گفت : هدف از برگزاری این مراسم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در راستای سیاستهای کلان وزارت بهداشت در جهت پیشگیری از بیماریها بویژه سرطان های شایع است.

وی افزود : در بیماری سرطان دو بحث وجود دارد یکی پیشگیری و شناخت بیماری و دیگری درمان آن است که با برگزاری برنامه هایی نظیر آنچه امروز در بیمارستان فوق تخصصی ساسان برگزار شد می توان امیدوار بود که در حوزه شناخت و پیشگیری افراد و  آگاهی آنان گام های موثری برداشته شود.
دکتر توکلی درزمینه درمان سرطان و گام هایی که در بیمارستان فوق تخصصی ساسان در این زمینه برداشته شده نیز گفت : تجهیزات و امکانات بسیار خوب به همراه متخصصان حوزهای مرتبط و مختلف در کلینیک تخصصی بیمارستان حضور دارند که خدمات خود را به جانبازان و ایثارگران عزیز و خانواده های ایشان و همچنین عموم مردم ارایه می کنند و این آمادگی وجود دارد تا بهترین خدمات درمانی به این عزیزان عرضه شود.

وی با تأکید بر این نکته که سبک زندگی تاثیر بسزایی در کاهش بیماری ها بویژه سرطان در جامعه دارد افزود : اگر افراد جامعه در بحث تغذیه و نیز حوزه های روانشناسی از استانداردها و توصیه های بهداشتی و درمانی پیروی کنند کمتر شاهد بروزو ظهور این بیماری ها هستیم.

دکتر توکلی تصریح کرد : در بیمارستان فوق تخصصی ساسان برنامه های جامع آموزشی فراوانی برای جامعه هدف تدارک دیده شده كه از آن جمله قرار است شبکه تلویزیونی بیمارستان ساسان را راه اندازی کنیم تا به بیماران و مراجعان درحوزه هاي مختلف بهداشتي و درماني اطلاع رسانی کند و به اين شكل در قسمت هاي مختلف بيمارستان اعم از عمومي و بخش ها نوعي جريان سازي آموزشی ايجاد کنیم.

رییس بیمارستان فوق تخصصی ساسان درپاسخ به این سوال که چه هدفی را در تعامل با سازمانهای دیگر در راستای ایفای نقش مسوولیت اجتماعی دنبال می کنید گفت : قطعا یک دست صدا ندارد و باتوجه به اهداف مشترکی که با سازمانهای مختلف و همسو داریم به دنبال همکاری و تعامل با آنها هستیم تا از امکانات مشترک یکدیگر در راستای دسترسی به اهداف پیش رو استفاده کنیم. در این راستا درحال حاضر با شهرداری منطقه 6 و مرکز بهداشت شمالغرب ارتباط خوبی برقرار شده و انشاالله در آینده نزدیک دایره همکاری و تعامل خود را با سایر نهادها و بخش های مرتبط توسعه خواهیم داد.

دکتر توکلی درپایان خاطر نشان کرد : بیمارستان فوق تخصصی ساسان به عنوان بازوی اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی به دنبال ارتقاء سلامت عمومی است و در این گروه جامعه ایثارگران که جامعه بزرگی را نیز شامل می شود در اولويت قرار دارد و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت در جهت دست یابی به اهداف کلان بیمارستان استفاده کنیم.

فاطمه غلامی مترون بیمارستان فوق تخصصی ساسان و دبیر این پویش نيز طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت و همراهی مرکز بهداشت شمالغرب تهران و همچنین اداره سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 در برپایی این برنامه گفت : هدف از این پویش آموزش خودمراقبتی در زمینه پیشگیری از انواع سرطان ها بویژه سرطان پستان است و کارشناسان و متخصصان در حوزه مامایی، تغذیه، روانشناسی و سایر حوزه های مربوطه در اینجا حضور دارند تا مشاوره های لازم و غربالگری را به مراجعان عزیز ارایه کنند.

وی ادامه داد : مراجعان درصورتی که نیاز به خدمات تخصصی تر باشند به کلینیک مربوطه که به دستگاههای پیشرفته ماموگرافی و سایر تجهیرات روز دنیا است معرفی می شوند تا درمانهای تخصصی تر برروی آنها انجام شود.

دكتر شيدا نوربخش كارشناس مسوول بيماري هاي مركز بهداشت شمالغرب تهران هم درگفت و گويي با اشاره به برنامه هاي اين مركز در هفته مبارزه با سرطان گفت : اين پويش با هدف بيماريابي و آشنايي عموم مردم با مشكلات مربوط به سرطان  برگزار شده تا با ارايه راهكارهاي عملي مردم بتوانند با خودمراقبتي از ابتلاء به بيماري هاي حوزه سرطان پيشگيري كنند.

وي با اشاره به اينكه بسياري از سرطان ها در مراحل اوليه قابل شناسايي و پيشگيري هستند گفت : اگر مردم بتوانند با شناخت و آگاهي نسبت به اين بيماري در مراحل اوليه درمان را آغاز كنند شاهد كاهش بسيار زياد هزينه هاي درماني براي اين عزيزان و نيز مراكز درماني خواهيم بود و در نتيجه جامعه سالم تري نيز خواهيم داشت.

دكترنوربخش ادامه داد : امروزه بيش از 70درصد از بيماري هاي غيرواگير باعث مرگ و مير در جوامع هستند و مهمترين آنها بيماري هاي قلبي و عروقي و بعد از آن سرطان ها هستند كه در ايران 12 درصد از دلايل مرگ و مير به شمار مي روند. متاسفانه شناسايي و تشخيص ديرهنگام اين بيماري ها باعث افزايش روند مرگ و مير است و اگر بتوانيم  زودتر به مرحله تشخيص برسيم كاهش بسيار زيادي دراين نوع مرگ و مير خواهيم داشت. در حال حاضر برنامه غربالگري براي سه سرطان سرطان سينه، دهانه رحم و كلوركتال در حال انجام است كه هرفرد با نخستين مراجعه به مراكز بهداشتي و درماني مي تواند آنها را در مراحل اوليه تشخيص بدهد و در صورت نياز به مراكز درماني تخصصي ارجاع داده شود.

وي با اشاره به نقش موثر بيمارستان فوق تخصصي ساسان در برپايي اين گونه برنامه ها گفت : اين بيمارستان باتوجه به اينكه يك مركز تخصصي و درماني است با سياست هايي كه دكتر توكلي دارند خود را به عنوان يك جايگاه پيشگيرانه در زمينه بيماري هاي مختلف معرفي مي كند. ما به عنوان وزارت بهداشت كه سياست ما پيشگيري از بيماري ها را دنبال مي كنيم از اين سياست استقبال كرده و در اين راستا حمايت خواهيم كرد. ضمن اينكه برگزاري چنين برنامه هايي به مردم آرامش خاطر مي دهد كه مراكز درماني تخصصي و باكيفيتي نظير بيمارستان فوق تخصي ساسان وجود دارند كه مي توانند به آنها در روند درمان كمك كنند.

دكتراسماعيلي رييس اداره سلامت معاونت اجتماعي،فرهنگي شهرداري منطقه 6 تهران نيز دراين برنامه ضمن تقدير و تشكر از مديريت بيمارستان ساسان در برگزاري اين پويش گفت : اداره سلامت شهرداري منطقه 6 تهران حسب وظايف و دستورالعمل هاي خود اهداف مشتركي را در زمينه ارتقاء سطح آگاهي مردم تهران در زمينه پيشگيري از بيماري هاي مختلف برعهده داشته و خانه هاي سلامت ما در اين مراسم مشاركت دارند.

وي تاكيد كرد : هدف از اين پويش معرفي سرطان هاي شايع و نيز نحوه پيشگيري و مراقب هاي لازم از آنها است تا خود افراد در مراحل اوليه بيماري را تشخيص و به مراكز درماني مراجعه كنند.

دكتراسماعيلي ادامه داد : بيمارستان ساسان از جمله بيمارستان هايي است كه از ظرفيت بسيار خوبي در اين خصوص دارد و باتوجه به اينكه از نظر جغرافيايي نيز در منطقه 6 واقع شده و با هماهنگي خوبي كه با مسوولان بيمارستان صورت گرفته قرار است تا در بحث هاي آموزشي و کارگاهي و برپايي همايش هاي آموزشي همكاري و تعامل داشته باشيم و از ظرفيت علمي بيمارستان براي شهروندان منطقه استفاده كنيم.

وي با ابراز خرسندي از تعامل ايجاد شده با بيمارستان ساسان گفت : اين تعامل بسيار موثر است چون شهرداري هابه واسطه ارتباط نزديك تري که از طریق سراهای محله با مردم دارند می توانند ارتباط نزدیک تری بین مراکز بهداشتی و درمانی با مردم ایجاد و خدمات بیمارستان را به مردم منتقل کنند. امیدارم مردمیکه امروز اینجا مراجعه کردند دریافته باشند که خود مراقبتی تا چه اندازه می تواند در سلامت جسمی و روحی آنها موثر باشد.

جهانگیری کارشناس آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت مرکزبهداشت شمالغرب تهران نیزبا اشاره به برنامه طرح تحول نظام سلامت كه مبتنی بر برنامه ملی خود مراقبتی است گفت : براساس این طرح خودمراقبتی چهار مرحله دارد. ابتدا خود مراقبتی فردی ، خودیاری، خود مراقبتی سازمانی و خود مراقبتی اجتماعی. برنامه خود مراقبتی فردی درواقع با مراجعه فرد به پایگاههای بهداشتی انجام می شود و فرد با دریافت بسته های آموزشی در جریان روند پیشگیری از بیماری ها قرار می گیرد و می تواند این آموخته ها را به سایرین نیز منتقل کند.

وی با تاکید بر این نکته که برپای این پویش در راستای خود مراقبتی سازمانی شکل گرفته است گفت : در این پویش در کنار مراجعه عمومی مردم درنظر است تا کارکنان بیمارستان نیز به تیم های حاضر در این مجموعه مراجعه و درخصوص سرطان های شایع نظیر سرطان پستان اطلاعات لازم را کسب کنند و در صورت نیاز به بخش های تخصصی ارجاع داده شوند.

جهانگيري درخصوص میزان اثرگذاری بیمارستان ساسان در بهبود و ارتقاء سلامت و نیز پیشگیری از بیمارهایی نظیر سرطان گفت : این بیمارستان باتوجه به اینکه پایگاه اصلی مراجعه جانبازان عزیز و خانواده های ایشان است می تواند فرصت مناسبی برای این عزیزان باشد تا در بحث خود مراقبتی از این جامعه بزرگ حمايت کند تا آنهاکمتر در معرض این گونه بیماری ها قرار بگیرند.

درپايان اين مراسم از سوي كارشناسان مربوطه توصيه هاي لازم جهت خود مراقبتي و راهكارهاي داشتن سبك زندگي سالم ارايه شد.


نظرات ارسالی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
  
 

آدرس بیمارستان
ایران - تهران - میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - بعد از چهار راه فلسطین - شماره 43
تلفن های تماس : 88965170 - 021 ( 20 خط)
آدرس ایمیل: info@sasanhospital.com
نظرسنجی
آیا از نسخه جدید سایت بیمارستان راضی هستید ؟


ثبت نظر  مشاهده نتایج
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بیمارستان فوق تخصصی ساسان می باشد.