Home چهارشنبه 23 آبان 1397
logo sasan hospital
Left Menu
   اطلاعات آموزشی  پزشک خود را بیابید  پرسش و پاسخ  انتقادات
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
تالار گفتگو
اخبار و رویدادها
05

باگذشت 42 سال از تأسيس بيمارستان ساسان اين مجموعه درماني همچنان در زمره بهترين بيمارستان هاي تخصصي در سطح كشور مشغول فعاليت است.       
ارايه خدمات كيفي و ارتقاء شاخص هاي درماني در حوزه هاي مختلف سبب شده تا بيمارستان ساسان علاوه بر دارا بودن بخش هاي منحصر بفرد در ساير زمينه ها نيز انتخاب اول خدمت گيرندگان باشد.

با اينكه ارايه خدمات بهداشتي و درماني به جانبازان و ايثارگران عزيز و خانواده هاي ايشان در اولويت برنامه ها و اهداف اين مركز درماني قرار دارد اما سياست گذاري هاي كلان در اين مجموعه باعث شده از ظرفيت هاي موجود براي ارايه خدمات تخصصي به عموم مردم نيز استفاده شود.

بيمارستان ساسان در سال 54 ساخته شده است و به عنوان بیمارستان مشارکتی آمریکایی ها با یک گروه پزشکی ایرانی فعاليت خود را آغاز نمود و در آن سالها به عنوان بیمارستان آمریکایی ها معروف بود. سهام آن پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي  و در مراحل مختلف دستخوش تغييرات شده  وپس از فعل و انفعالات حقوقي درحال حاضر بنياد شهيد انقلاب اسلامي به عنوان سهامدار عمده آن شناخته مي شود.

بيمارستان ساسان با دراختيارداشتن821 پرسنل درماني و اداري پشتيباني و همكاري حدود دويست نفر از اطبا با مدارك عمومي و تخصصي و فوق تخصصي روزانه به حدود 1000 نفر از مراجعه كنندگان به اين مركز در بخش هاي كلينيك و پاراكلينيك خدمت رساني مي كند كه بيش از 80 درصد از آنها ايثارگران و خانواده هاي ايشان هستند.

اين مجموعه در طول اين سالها مديران بسياري را در رأس هرم مديريتي خود تجربه كرده است و در اين مسير و از سال92 سكان هدايت و راهبري آن به دكتر عليرضا توكلي مهرجردي سپرده شده است.

در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران بادكتر عليرضا توكلي مهرجردي رييس هيأت مديره و مديرعامل بيمارستان فوق تخصصي ساسان از گذشته و حال و آينده اين مركز گفت و گو كرديم. از آنچه در اين سالها بر ساسان گذشته و از برنامه هايي كه در آينده براي آن پيش بيني شده است تا ساسان همچنان بهترين بماند. در ادامه مشروح اين گفت و گو را مي خوانيد .

*******************

وي در ابتدا با گراميداشت ياد وخاطره شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي و امام راحل(ره)، دستاوردهاي انقلاب اسلامي را مرهون خون شهيدان و ايثارگران و نگاه عميق و اثرگذار امام خميني(ره) دانست و تصريح كرد : به طور قطع و يقين انديشه هاي ماندگار حضرت امام(ره) و از خودگذشتگي و ايثار شهدا و ايثارگران انقلاب اسلامي از بدو آغاز نهضت اسلامي و ادامه و تداوم آن بر همين مبنا شكل گرفته است و اميد مي رود در سايه منويات و رهنمودهاي مقام معظم رهبري و تلاشهاي دولت خدمتگزار اين مسير درخشان با اقتدار ادامه يابد. افتخار ما در مجموعه بيمارستان ساسان خدمت رساني به جانبازان و ايثارگران عزيز است و خداوند متعال را براي كسب اين توفيق شكرگزاريم و اميدواريم بتوانيم در سايه تلاش تك تك همكاران در حد مقدورات خدمتگزار اين عزيزان باشيم.

دكتر توكلي در ادامه با برشمردن فعاليت ها و اقداماتي كه در بيمارستان فوق تخصي ساسان درحال انجام است گفت : همانگونه كه اطلاع داريد مدیریت و تولیت اين مركز با بنیاد شهید و امور ايثارگران انقلاب اسلامي است و مجموعه بیمارستان به صورت هیأت مدیره ای اداره می شود. بيمارستان ساسان از گذشته هاي دور نيز همانند امروز در بسياري از حوزه هاي بهداشتي و درماني در سطح كشور سرآمد بوده و تمام تلاش ما در مدت زماني كه قبول مسووليت كرده ايم نيز تداوم اين روند و ارتقاء آن در تمامي حوزه ها است.

وي با اشاره به قدمت ساخت بيمارستان و لزوم بازنگري و اصلاح در حوزه هاي فيزيكي و نيز بروزرساني تجهيزات آن گفت : طي چهار سال گذشته اصلاحات فیزیکی خوبی در بخش های مختلف بیمارستان انجام شده است. از بازسازي و نوسازي هتلینگ تا تمامی بخش ها براساس نيازسنجي صورت گرفته و با رعايت صرفه و صلاح بيمارستان انجام شده است و اين روند همچنان تا دستيابي به شرايط ايده آل ادامه دارد.

دكتر توكلي با تأكيد بر اين كه اين روند نوسازي و بازسازي تاثير بسيار خوبي در ارتقاء رضايتمندي مراجعان بويژه جانبازان و ايثارگران عزيز داشته تصريح كرد : در اين راستا كلينيك هاي جديد بيمارستان با دسترسي بهتر در محل جديد ساخته شد و بخش ويژه با 15 تخت باحضور وزير بهداشت و ريس بنياد شهيد و امور ايثارگران در سال 95 افتتاح شد.پيشتر از آن در سال 93 بخش زنان و زايمان بازسازي شد و در حال حاضر در اين مركز ارايه خدمات زايمان طبيعي حتي به صورت رايگان براي عموم صورت مي گيرد. در كنار اين اقدامات بخش كت لب( قلب و آنژيوگرافي) نيز با تجهيزات به روز و تخصصي به صورت آزمايشي راه اندازي شده اند و مترصد فرصتي هستيم تا با حضور مسؤولان كشوري بخشهاي جديداً تاسيس شده به طور رسمي افتتاح شوند. نكته اي كه در اين مورد بايد به آن اشاره كنم تعويض دستگاه آنژيوگرافي قديمي اين بخش است كه بلطف خدا از بهترين برند و بالا ترين مدل خريداري و نصب شده است و رضايت بيشتر خدمت گيرندگان را به دنبال خواهد داشت.

مديرعامل بيمارستان ساسان در ادامه با تأكيد بر اين نكته كه در كنار بروز رساني تجهيزات و امكانات پزشكي و نيز توسعه و نوسازي فضاهاي فيزيكي، تلاش تيم مديريت بيمارستان بر ارتقاء خدمات بهداشتي و درماني نيز متمركز شده است گفت : در اين راستا طي سه سال گذشته باتوجه به كمبودهايي كه در زمينه كمبود تخصص هاي مختلف در بيمارستان وجود داشت حدود 50 متخصص و فوق تخصص در رشته هاي مختلف به مجموعه بيمارستان اضافه شدند تا علاوه بر كاهش نوبت هاي بيماران زمينه براي كيفي تر شدن خدمات نيز صورت پذيرد. در بخش هاي پيراپزشكي بوي‍ژه در حوزه پرستاري نيز اين اتفاق به بهترين شكل ممكن روي داده و با برنامه ريزي و تدابيري كه در بخش هاي انگيزشي از جمله حقوق و مزايا و كارانه و هداياي غيرنقدي و همچنين استفاده از خدمات رايگان مهدكودك و نيز بيمه تكميلي براي اين همكاران صورت گرفت شاهد رضايتمندي اين عزيزان و  تقاضاي زياد براي همكاري پرستاران با بيمارستان ساسان هستيم كه اميدواريم اين روند در ادامه افزايش شاخص هاي كيفي درماني را به دنبال داشته باشد.

دكتر توكلي در پاسخ به اين پرسش كه در حال حاضر بيمارستان ساسان در كدام بخش ها در كشور حرف نخست را مي زند و خدمات تخصصي منحصربفرد ارايه مي كند گفت: بيمارستان ساسان در بخش هاي مختلفي در كشور نمونه و به عنوان تنها مركز فعال شناخته مي شود. به طور مثال کلینیک استومیلیت كه مختص بيماران داراي عفونت های سخت استخواني است در كشور تنها در اين مركز ارايه خدمت مي كند. اين نوع عفونت كه بيشتر در جانبازان عزيز به واسطه دوران طولاني بيماري و جراحت، مانند عفونتي خاموش عمل مي كند نيازمند بررسي و درمان توسط تيمي از متخصصان از جمله ارتوپدي، جراح ترميمي و متخص عفوني است تا به صورت يك بسته درماني بتوانند فرايند درمان را انجام دهند. در اين زمينه با توجه به ظرفيت هاي بيمارستان بيماران آزاد نيز از اين مركز استفاده مي كنند و اين آمادگي وجود دارد تا بتوانيم در اين زمينه به تمامي هم ميهنانمان خدمت رساني كنيم.

 کلینیک ریه بيمارستان ساسان  و تجهيزات آن نيز در كشور حرف نخست را مي زند. باتوجه به خدمت رساني به جانبازان عزيز شيميايي در طول دوران جنگ تحميلي و پس از آن، در اين بخش نيز تجارب ارزنده اي بدست آمده و دركنار تجهيزات و دستگاههاي منحصربفرد موجود در اين كلينيك مي توانيم ادعا كنيم كه در اين زمينه بهترين هستيم. ضمن اينكه کلینیک اختصاصي سرطان سينه بيمارستان ساسان نيز كه متشكل از متخصصان باتجربه است به صورت تيمي شامل متخصص آنكولوژي، جراح فوق تخصص و راديولوژيست به بيماران خدمت رساني مي كنند. در بخش قلب و آنژيوگرافي ونيز جراحي از گذشته هاي دور بيمارستان ساسان در كشور الگو بوده و هنوز نيز اين روند ادامه دارد و بيماران بسياري به آن مراجعه مي كنند.

وي عمده مشكل فعلي بيمارستان را كمبود ظرفيت آن عنوان كرد و افزود : مجروحان زیادی در ایام جنگ از خدمات بیمارستان ساسان استفاده کرده اند و به دلیل تشدید ضایعات و عوارض ثانویه جراحات و آسیب ها و نيز بالا رفتن سن دچار عارضه های بیشتری شده اند و اين عزيزان از تمام کشور تمایل دارند از خدمات بیمارستان ساسان استفاده کنند و این مساله ما را كه به عنوان مرجع در اين زمينه در كشور شناخته مي شويم دچار مشكلاتي كرده است. زماني كه مجموعه درماني شما در كشور به عنوان مرجع معرفي مي شود مسلماً بایستی ظرفیتش به اندازه ای باشد که جوابگوی خدمت گيرندگان کشوری باشد و درحال حاضر ظرفیت موجود جوابگو نیست. براي پاسخگويي به اين مشكل در حال رايزني براي بهبود اين شرايط هستيم و انشاالله در چشم انداز سه ساله دوم بيمارستان ، در اين زمينه برنامه ريزي هاي خوبي صورت گرفته است. به همین منظور در زمین مجاور بيمارستان با وسعت  سه  هزارمترمربع قرار است ساخت بيمارستان ساسان 2 كليد بخورد تا بتوانيم پاسخگوي مراجعان باشيم.

دكتر توكلي با اشاره به اين نكته كه باوجود كمبودهاي موجود ميزان رضايتمندي مراجعان بويژه جانبازان و ايثارگران عزيز از خدمات بيمارستان ساسان بالاست گفت : يكي از برنامه هاي مهم ما براي ارتقاء كمي و كيفي خدمات پايش و نظرسنجي از مراجعان در قالب هاي مختلف است كه در برخي موارد شاهد رضايتمندي بيش از 96درصدي هستيم كه اميدوارم اين روند همچنان ادامه داشته باشد.

وي در ادامه به برنامه هاي اين بيمارستان در راستاي ارتقاء سطح سلامت در جامعه اشاره كرد و افزود : مجموعه بيمارستان ساسان در راستاي سياست هاي وزارت بهداشت در اين زمينه  با انجام برنامه هاي مختلف در حوزه هاي آموزشي و اطلاع رساني از طريق نمايشگاهها و كلاس ها و ... تلاش دارد تا سطح سلامت جامعه را افزايش دهد و اعتقاد مديريت كلان مجموعه بر اينست كه پيشگيري بر درمان مقدم بوده و هرچه در اين حوزه فعاليت شود شرايط براي بهبود كيفي سلامت جامعه بهتر خواهد بود بر اين اساس در كنار ساير رسالت هايي كه بيمارستان ساسان خود را مقيد به رعايت آن مي داند در اين زمينه نيز از هيچ تلاشي فروگذار نخواهد كرد.

رييس هيات مديره بيمارستان ساسان سپس به استراتژي و آينده مديريت اين مركز اشاره كرد و گفت : ما یک بیمارستان درجه يك خصوصی با تعرفه اين مربوطه هستيم. در عین حال اولویت ما خدمت رسانی به جانبازان و ایثارگران است. به همين خاطر بايد به گونه اي برنامه ريزي كنيم كه وابستگی ما به بیمه ها کم شود تا بتوانیم به خدمت رساني خود ادامه دهيم. در اين راستا باید درآمدزايي خود را افزایش دهیم و اگر احیانا ظرفیت خالی در مجموعه وجود داشت بتوانیم از آن استفاده کنیم و به مراجعان آزاد نيز خدمت دهيم. در اين زمينه هم عموماً به قیمت تمام شده نگاه نمی کنیم چون سهامدار اصلی ما یعنی بنیاد شهید و امور ايثارگران فقط یک درخواست از ما داشته و آنهم خدمت کیفی و اثربخش است و ما هم در این راستا تلاش می کنیم.  در اين مدت سعی کردیم برای همه گروههاي جامعه فضا و امکانات داشته باشیم و بیماران خاص بتوانند در قالب بخش خصوصی خدمت بگيرند. به طور مثال دکتر فاضلی يكي از بهترين متخصصين جراحي کلورکتال و جراح سرطانهای روده بزرگ  و گوارش در مجموعه ما هستند و در بخش خصوصي تنها در بیمارستان ساسان جراحی مي كنند و يا بخش ارتوپدی، ارولوژی، جراحی های ترمیمی و قلب و ... كه با داشتن متخصصان برجسته آماده ارایه خدمت هستیم.   از اين دست نمونه ها در مجموعه بيمارستان ساسان زياد هستند و مردم عزيز ما مي توانند از اين خدمات استفاده نمايند.

دكتر توكلي در پاسخ به اين سوال كه انتظار شما از مراجعان چیست مي گويد: بهترین شاخص براي ما دريافت بازخورد خدمت گيرندگان از خدماتي است كه به آنها ارايه مي كنيم. اين موضوع را هم به دو بخش تقسیم کردیم يكي مراجعين و ديگري همکاران داخل مجموعه بيمارستان. انتظار من از اين دو گروه این است که هرگونه نظر و پیشنهادی برای کیفی تر شدن خدمات نیاز است به ما ارایه کنند به نحوي كه  هیچ موضوع و يا علامت سوالی در ذهن کسی باقی نماند. حتی مدتي است نظام پیشنهادات در بیمارستان راه اندازي شده است تا افراد بتوانند نقطه نظرات خود را مطرح كنند و پس از ارايه در مديريت بيمارستان یک گروه و يك تیم در مورد اين نظرات تصمیم مي گيرند و اگر طرح خوبی باشد براي اجرایی شدن ابلاغ می شود و از پیشنهاد دهنده هم تقديرو تشکر شده و هدیه ای نيز اهدا می شود. برای بیماران و مراجعان هم صندوق های پیشنهادات داریم و نظرات آنها حتما دیده و پیگیری می شود. اعتقاد من بر اين است كه این مجموعه متعلق به همه است و همه در اداره آن حق مشاركت دارند تا اگر نقایصی هست رفع شود.

وي درپايان درخصوص برنامه هايي كه براي سال 97 پيش بيني شده نيز گفت: برنامه 3 ساله اول ما تمام شده و درحال تدوين برنامه 3ساله دوم هستيم. دربرنامه جدید براساس سیاست های جدید تلاش داریم تا از نظر اعتمادسازی در بین مراجعان و خدمت گيرندگان در کشور حرف اول را بزنیم. ضمن اینکه بتواینم در حوزه برندسازی و شهرت نيز کار کنیم و براي رسيدن به اين هدف در حوزه های آموزشی و بهداشت عمومی و اطلاع رساني گام برداریم و در عین حال تلاش داريم تا به مردم عزيزكشورمان اين باور كه  قابل اعتماد ترین بیمارستان کشور هستيم را منتقل كنيم. درخصوص کمبود فضاي فيزيكي نيز همانطور كه گفتم درحال رايزني براي ساخت بیمارستان جدید هستيم و دركنار آن تجهیزاتی که بروز نشده اند را در سال 97 بروز رسانی کنیم. در حوزه رفاهی و رضایت همكاران بيمارستان نيز همه تلاش تيم مديريتي بيمارستان اين است كه تا حد توان هرآنچه براي بهبود معيشت و رفاه اين عزيزان مقدور باشد فراهم كنيم و انشاالله در سال جديد شاهد خبرهاي خوبي براي اين عزيزان باشيم.

نظرات ارسالی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
  
 

آدرس بیمارستان
ایران - تهران - میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - بعد از چهار راه فلسطین - شماره 43
تلفن های تماس : 88965170 - 021 ( 20 خط)
آدرس ایمیل: info@sasanhospital.com
نظرسنجی
آیا از نسخه جدید سایت بیمارستان راضی هستید ؟


ثبت نظر  مشاهده نتایج
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بیمارستان فوق تخصصی ساسان می باشد.