Home چهارشنبه 23 آبان 1397
logo sasan hospital
Left Menu
   اطلاعات آموزشی  پزشک خود را بیابید  پرسش و پاسخ  انتقادات
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
تالار گفتگو
اخبار و رویدادها
04

اثرات جنگ تحميلي پس از سالها همچنان بر تن رنجور مردان بي ادعاي روزهاي دفاع مقدس خودنمايي مي كند؛ رنج هايي كه ديگر به واسطه افزايش سن و عوارض طولانی مدت ناشی از مجروحیت بيش از گذشته روح و جان اين عزيزان را مي آزارد، اما صبوري و گذشت همچنان حرف اول را در منش و انتخاب راه زندگي ايشان مي زند. صبري كه بواسطه اعتقاد به آنچه كه به آن تكليف شدند برايشان شيرين است.

اما اين موضوع بار مسووليت متوليان حوزه سلامت جانبازان و ايثارگران را بيش از گذشته سنگين كرده و آنها براي كاهش آلام اين عزيزان از هيچ تلاشي فروگذار نيستند.

دعوت از متخصصان و پزشكان بين المللي يكي از راهكارهايي است كه كمك مي كند تا تعداد بيشتري از اين عزيزان مورد معاينه و در صورت نياز عمل جراحي قرار بگيرند و از كيفي ترين خدمات روز پزشكي جهان استفاده كنند.

برهمين اساس با پیگیری هاي اداره كل درمان و معاونت بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران فرصتي فراهم شد تا پروفسور روشر فوق تخصص لگن و زانو از دانشگاه کلن آلمان در ايران حضور يافته و در مدت زمان حضور خود تعدادي از جانبازان عزيز و ايثارگران و خانواده هاي ايشان را مورد معاينه و عمل جراحي قرار دهد.
به دنبال فراخوان کشوری از جانبازان عزیزی که از مشکلات مربوط به لگن و زانو رنج می برند ، پروفسور روشر برای معاینه و انجام عمل جراحی این عزیزان در بیمارستان فوق تخصصی ساسان حضور یافت.
به دنبال اين فراخوان، از جانبازانی که دچار مشکلاتی در لگن و زانو هستند ، 120 نفر از این عزیزان ثبت نام شده و پس از انجام معاینات اولیه توسط پزشکان ایرانی 40 نفر از ایشان برای ویزیت معرفی و 14 نفر نیز حایز شرایط عمل جراحی شدند.

گفت و گو روابط عمومي بيمارستان فوق تخصصي ساسان  در فرصت زمان كمي كه دكتر روشر در ايران حضور داشت انجام شد تا از حال و هواي سفر به ايران و برنامه‌اي كه براي او تدارك ديده شده بود برايمان بگويد.

وي در ابتدا ايران را كشوري بسيار زيبا با مردمي خونگرم و در عين‌حال پيشرفته توصيف كرد و گفت : پيش از اين تصور ديگري از كشور شما داشتم، اما از زماني كه وارد ايران شدم نظرم تغيير كرد. ايران كشوري پيشرفته و زيبا با مردماني مهمان‌نواز و خونگرم است و اين را در تك‌تك لحظات حضورم در اينجا حس كردم. پيش از اين حرف هاي ضدونقيضي در مورد ايران شنيده بودم اما تجربه بسيار خوبي از كشور شما بدست آوردم و دوست دارم در فرصت هاي ديگر بازهم به ايران سفر كنم. بيماراني كه در اين چند روز معاينه كردم بسيار مردماني مهربان و صبور بودند و رفتار بسيار خوبي با من داشتند. من نيز از تمام توانم براي ارايه خدمات مطلوب به آنها استفاده كردم و اميدوارم هرچه سريعتر مراحل درمان و بهبودي را پشت سرگذاشته و بهبود يابند. وي عمده مشكل خود با بيماران را مشكل ارتباطي و ندانستن زبان برشمرد و گفت : اين مساله امري طبيعي است اما خيلي دوست داشتم با آنها ارتباط بگيرم و بيشتر از آنها بدانم.

پروفسور روشر با اشاره به تخصص و تجارب پزشكان و متخصصان ايراني گفت : خوشبختانه همكاران ايراني من در اين حوزه از توانمندي بسيار بالايي برخوردارند و در حوزه تخصصي خود بسيار باتجربه هستند. 
وي ادامه داد : ظرفيت پزشكي ايران بسيار بالاست و تكنيك‌هاي بكار رفته ازسوي آنها در بسياري از موارد مي تواند الگوي جهاني باشد. نكته اي كه در مورد پزشكان ايراني براي من اهميت داشت تشخيص صحيح و ارايه راهكارهاي تخصصي براي بهبودي بيماران بود كه در اين چند روز به دفعات شاهد آن بودم. خوشبختانه تفاوت زيادي بين متخصصان ايراني و ساير كشورها وجود ندارد و باتوجه به ظرفيت بالاي علمي درايران كشور شما در اين حوزه حرف هاي زيادي براي گفتن در جهان دارد.

استاد دانشگاه كلن آلمان سپس در پاسخ به سوالي در مورد اينكه امكانات و شرايط بيمارستان ساسان را چگونه ارزيابي كرديد گفت : با اينكه براي نخستين بار در اين بيمارستان حضور پيدا كردم اما امكانات منحصربفرد و شرايط بسيار خوبي را اينجا ديدم كه برايم بسيار جالب توجه بود.  برنامه ريزي جهت معاينه بيماران به خوبي صورت گرفته بود و امكانات اتاق عمل و تجهيزات بسيار خوبي در اين مركز وجود دارد كه مي تواند روند درمان بيماران را تسريع كند. كار در اين بيمارستان را دوست داشتم و علاقمندم اگر بازهم مرا دعوت كردند دراينجا حاضر شوم.

پروفسور روشر در پاسخ به اين سوال كه آيا مي دانيد بيماراني كه درحال حاضر به شما مراجعه مي كنند جانبازان جنگ تحميلي و يا فرزندان اين عزيزان هستند و اينكه نسبت به آنها چه احساسي داريد گفت : به خوبي به اين نكته واقفم و براي آنها كه از كشورشان دفاع كردند احترام زيادي قائلم. متاسفانه جنگ هميشه اثرات بدي از خود برجاي مي گذارد و مردم بيشترين آسيب را از آن مي بينند. جنگ موضوع وحشتناكي است و به عنوان يك انسان آرزو دارم از اين پس شاهد هيچ جنگ و خونريزي در دنيا نباشيم.نظرات ارسالی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
  
 

آدرس بیمارستان
ایران - تهران - میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - بعد از چهار راه فلسطین - شماره 43
تلفن های تماس : 88965170 - 021 ( 20 خط)
آدرس ایمیل: info@sasanhospital.com
نظرسنجی
آیا از نسخه جدید سایت بیمارستان راضی هستید ؟


ثبت نظر  مشاهده نتایج
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بیمارستان فوق تخصصی ساسان می باشد.